Перевірка стану фільтра салону

Безліч автолюбителів помилково звикли вважати, що фільтр в салоні грає не таку важливу роль, як, наприклад, масляний або той же самий повітряний фільтр. Щоб перевірити стан фільтра салону немає потреби їхати на СТО – все під силу кожному водієві. Незважаючи на те, що цей фільтр не має відношення ні до двигуна, ні до гальм або ходової, його стан вкрай важливо.

Фільтр в салоні потрібно міняти набагато частіше, ніж будь-який інший. Адже з його допомогою очищається повітря, який заходить з вулиці прямо в салон автомобіля. Якщо нехтувати перевіркою, то наслідки можуть бути не дуже приємними. Наприклад, в салоні автомобіля будуть з часом з’являтися бридкі запахи. Але, якщо на цей рахунок існує прибирання салону і хімчистка, тобто дещо ще.

Через недостатнє надходження в салон свіжого повітря, все скла стануть потіти швидше. Щоб перевірити або замінити фільтр салону, вам досить дізнатися, де він знаходиться, адже дістати його можна з легкістю. На жаль, фільтр салону може розташовуватися в самих різних місцях – це залежить від марки автомобіля і його модифікації.

Наприклад, в «Камрі» цей фільтр знаходиться прямо за бардачком, тим, що праворуч від водія. А на «LS460» їх два, перший розташовується за бардачком справа а другий знаходиться в багажнику. І щоб дістатися до нього, потрібно відкрутити захисний кожух в багажнику. Перевірка або заміна фільтра в салоні не займає великої кількості часу. Можна впоратися, буквально, за п’ять – десять хвилин вільного часу.

Подібне вміння допоможе вам не тільки тримати в салоні повітря чистим. Ви також позбудетеся від їзди в автосервіс. Врахуйте, що на деяких автомобілях буває досить важко добиратися до фільтра салону, іноді доводиться знімати бардачок і відключати багато доп. обладнання. Якщо ви самі не вмієте або ж немає бажання цим займатися рекомендуємо під’їхати на автосервіс.