Ремонт даху автомобіля

Навіть найкрутіша машина не застрахована, від випадку коли дах авто може пошкодитися від крижаних опадів, яка впала гілки, лап птахів, хуліганських дій, падіння бурульок з дахів, дорожнього ДТП, небезпечного перевороту в глибокий рів. Володіючи значною площею поверхні, вона вимагає ідеального виправлення після зміни лінійних і кутових параметрів.

Швидше за все виконати ремонт даху автомобіля без фарбування, що робиться швидко і без додаткових малярних витрат. Пропоновані сервісні послуги – видалення вм’ятин беспокрасочное методом, гладилкою з підтримкою, споттер. Швидкі відновлення пов’язані з усуненням тріщин, дрібних счёсов верхнього шару фарби.

Технологія серйозного ремонту

 1. Дах сполучається з багатьма елементами автомобіля, тому для її відновлення потрібно видалити місця контакту з іншими деталями. Прибираються переднє і заднє скло, салонна обробка, накладки (ті, що є).
 2. Кузовний ремонт даху автомобіля вимагає наявності різноманітного інструменту. На невеликих СТО може бути відсутнім складне і дороге обладнання, тому готують все необхідне для ручної правки:

– для грубого виправлення: пластикові, дерев’яні молотки, гумові «Киянки»;

– спеціальні ложки, здатні видавити в зворотному напрямку деформований метал;

– інструмент-карбувальник, що створює кінцеву рихтування.

При незначних пошкодженнях ЛКП вибирають підготовчі та фарбувальні роботи.

 1. Коли дах безнадійно зіпсована наслідком сильного удару, а нівелювання перепадів виключає отриманням бажаного результату по ремонту вм’ятини даху автомобіля, приймається рішення про зрізі конструкції з утримують стійок. За допомогою керна виконується розмітка для майбутніх отворів і подальше висвердлювання зварювальних зон в з’єднаннях зі склом і дощовими виводять жолобами.
 2. Для підготовки нових точок контакту колишні добре чистять і надають їм правильний вид. Не забувають про прокладки, які розміщуються на підсилювачі.
 3. За допомогою зварювання на автомобілі формується новий дах.
 4. На швах видаляються зайві середовища зварювання, місця промазиваются ґрунтовим праймером.
 5. Назад поміщаються всі зняті раніше елементи, які тут же закриваються від попадання фарби зверху. Дах фарбується, полірується.
 6. У деяких випадках знадобиться ремонт обшивки даху автомобіля.

Чому самоучки рідко беруться за ремонт дахів

 • Дах авто представлена ​​суцільним листовим матеріалом, з яким працювати дуже непросто. Нерідко в домашніх умовах в результаті рихтування та занадто активного використання домкрата виходить не вирівнювання, а горбик на зовнішній частині деталі. І тепер тільки професійному обладнанню та вмілим рукам під силу усунути раптово з’явився шлюб.
 • Повністю симетрична геометрія протилежних сторін виключить перекіс значної частини кузова. А перевіряється вона по рівності діагональних значень в автомобілі, що просто неможливо заміряти вручну. Співробітники автосервісу перетворюють постраждале транспортний засіб в машину заводської готовності.
 • Навіть якщо припустити, що ви потрапили на самородка, у якого «око-алмаз» на кузовний ремонт даху автомобіля, можуть з’явитися огріхи в нанесенні емалі. Запчастина плоскої форми легше пофарбувати, ніж вигнутий аналог. Ми виконуємо малярні роботи в камері, використовуючи фарбопульти, і поміщаємо деталь на просушку в приміщення з необхідними температурно-вологісними параметрами і повною відсутністю можливості проникнення пилу.