Діагностика двигуна

Для продовження хорошого функціонування двигуна, а також для пошуку несправностей проводиться діагностика двигуна. Існує кілька способів її виконання, але в одному вони все схожі – діагностика двигуна здійснюється підготовленим для цього професіоналом. 

Існує два найбільш популярних способів діагностики – механічна, і комп’ютерна. Але, так як автомобілі марки постійно вдосконалюються, а електроніки в них стає все більше, то механічна діагностика поступово здає позиції комп’ютерної. Хоча механічна діагностика все одно залишається популярною. А іноді тільки за допомогою її можливо, поставить правильний діагноз.

Вона відбувається тільки при повному розборі двигуна. В процесі огляду виявляються вироблення і пошкодження блоку двигуна, картера, головки блоку, а також і інших елементів. Головне завдання подібного огляду – визначення потреби ремонту і заміни деяких вузлів двигуна.

А ось комп’ютерна діагностика двигуна може показати як основний стан двигуна, так і його окремих елементів. При цьому, природно, вона відбувається у багато разів швидше, ніж механічна діагностика. Існують сотні видів ПО для визначення несправностей, завод-виготовлювач автомобілів  випускають своє, оригінальне програмне забезпечення. 

За допомогою комп’ютерної діагностики можна зробити багато чого. Наприклад, зробити скидання помилок комп’ютера двигуна, подивитися, які датчики вийшли з ладу, зробити всілякі адаптації та запис запасних ключів. Можна також встановити новішу прошивку двигуна, що допоможе зробити витрата палива більш оптимальним. З чим найчастіше не справляються гаражні «кулібіни». І добре, адже цим повинні займатися тільки профі.