Діагностика стартера

Мало хто знає, але стартер служить запуском двигуна в автомобілях рівно сто років. У його «обов’язки» входить створення необхідної частоти обертання коленвала в двигуни. При гарній експлуатації, стартер може прослужити довгий термін, або пробіг до 200 тисяч кілометрів, але тільки якщо проводиться своєчасна діагностика.

Несправність стартера можна обчислити з перших же спроб запуску двигуна. Наприклад, якщо він не обертає двигун, або робить це, як би, неохоче – почніть з перевірки автомобільного акумулятора, можливо несправність в ньому або в системі зарядки його. А якщо стартер починає свою роботу не відразу, а після декількох спроб повороту ключа запалювання (при зарядженої АКБ на повну), то скоро він вийде з ладу і краще не затягувати з цим.

Діагностика стартера і ремонт в деяких випадках може бути виконана і без його демонтажу. Наприклад якщо стартер не хоче обертатися при повороті ключа запалювання, слід поглянути на селектор АКПП його положення повинно бути в положенні Р. Огляньте дроти на клемах, затягнуті вони, ймовірно, проблема криється саме там. Якщо при повороті ключа ви чуєте невеликі клацання реле (за умови, що АКБ заряджена), це означає, що проблему потрібно шукати в несправних контактах на реле, і перевірити сигналізацію, можливо вона блокує його.

Якщо двигун стартера обертається з недостатньою частотою, потрібно перевірити на стартері напруга. Для цього потрібно підключити до плюсової клеми стартера щуп мультиметра, а мінусовій під’єднати до маси. Таким же чином перевіряється і напруга на реле, на плюсової клеми. Тільки переконайтеся, щоб акумулятор був повністю заряджений, інакше діагностика стартера нічого не дасть. Для цього достатньо підключити мультиметр до клем АКБ і перевірити напругу там. Напруга і там і там має бути 12 Вольт, або трохи менше. Похибка в 0,3 цілком прийнятна.

Якщо нічого не допомогло, потрібно вчинити інакше – зняти стартер і оглянути конкретно його. Однак найкраще робити це на автосервісі, так як зняти стартер і після його правильно розібрати, потрібно багато спецінструменту і досвіду. Записатися до нас на СТО ви можете за номерами телефонів, вказаними на головній сторінці.