Перевірка компресії двигуна

Двигун, будучи «серцевим м’язом» автомобіля, має обмежений ресурс роботи. Власне, як і будь-який інший механізм. Щоб не зупинитися де-небудь по дорозі, необхідно перевіряти його компресію, або тиск. Результати перевірки допоможуть зрозуміти вам, наскільки тисяч кілометрів двигуна ще вистачить.

Перевірка компресії двигуна може бути виконана, так би мовити, в домашніх умовах, а також на СТО. Щоб перевірка була найбільш точна, слід перевірити і інші системи двигуна, в тому числі, охолодження, а також рівень масла в картері двигуна. Отримані результати будуть набагато точніше.

Перевірка компресії виконується двома способами – компрессометром і компрессографом. І той і інший можна купити, але відрізняються вони не тільки по вартості. Компрессометра вистачає від сили на кілька застосувань. А ось компрессограф – штука дорога і професійна. Такий, як правило користуються на якісних СТО.

Перевірка компрессографом коштує дорожче, ніж компрессометром. Однак, якщо ви відчуваєте, що економити на вимірі тиску в двигуні не варто, то краще перевірити на компрессографе, тому що виводяться дані про тиск у системі на монітор, набагато точніше «дідового» способу. А якщо у вашому автомобілі дизельний двигун, то краще за все відвідати СТО.

Через складність системи, через незнання, в дизельному двигуні можна накоїти справ. Тому експерти не рекомендують виконувати перевірку компресії на дизелях самостійно, а користуватися послугами професіоналів. Для виміру компресії рекомендуємо заїхати на автосервіс. Автодиагност зроблять це швидше і точніше. Крім виміру порекомендують стратегію ремонту при малій компресії. Графік роботи СТО і діючі контакти вказані на головній сторінці.