Ремонт лонжерона

Маловідомі деталі французького походження під назвою «лонжерони» виконують важливу функцію в справі, утримуючи мотора, сидіння, колеса, підвіску, радіатори та інші елементи кузова. Вони підсилюють властивості міцності статі, багажного простору і приймають на себе завдання по амортизації в результаті настання ДТП.

Ремонт лонжерона виконується після аварії. Фахівці оцінюють, чи можна повернути початкову форму без консервативних втручань або доведеться виконувати підрізні і зварювальні роботи.

Лонжерон, заміна якого є єдиним рішенням при відновленні цілісності кузова, частково втрачає в міцності. Якщо ви купуєте авто з пробігом, відвідайте СТО, щоб перевірити автомобіль на предмет, що сталася раніше серйозних ударів.

Навіщо послаблюють конструктив

Виробники автомобілів довгий час намагаються підвищити безпеку пасажирів при ДТП. Приймають на себе удар стали лонжерони. Якщо їх зробити особливо міцними, то рушійна сила при зіткненні особливо не зашкодить ці запчастини, а стане впливати на пасажирів, підвищуючи кількість летальних випадків. Тому було вирішено лонжерони зробити менш стійкими, щоб вони деформувалися при ударі, значно знижуючи небезпеку загибелі людей. Для цього деталі роблять S-образними, застосовують штамповані заготовки, змінюють товщину стінок, створюють спеціальні складки, щоб при ударі вони складалися, подібно гармошці.

На чому відновлюють передній і задній лонжерон

Виправлення конфігурації і повернення лінійних розмірів здійснюється на стапелі. Умільців, що пропонують відновити лонжерон шляхом прикладання навантаження через лебідку, домкрат або іншу машину, женіть геть. Їм невідомо, що більш слабке зусилля не вирішить проблеми, а надмірне витягування вже не допоможе деформованої деталі. Тільки на стенді можна контролювати і грамотно регулювати величину додається сили, а також кваліфіковано виконати операції для правильної заміни і достатнього кріплення лонжерона.

Спочатку треба перевірити, чи немає лопнули місць – тут допоможе тільки перетравлення деталі з локальної або повною заміною. Зварювальні точки висвердлюють, а решта частини зрізаються болгаркою, потім приварюється нова запчастина, яка відразу грунтується і фарбується, отримуючи антиокислювальна покриття. Обов’язковою перевіркою стане значень і кутів визначення розвалу / сходження.

Якщо цілісність розривами не порушена, а лише в наявності смятие, потрібно з викривленого отримати витягнутий лонжерон. Перевіривши геометрію кузова і отримавши бажані показники, можна приступати до подальших операцій.

Коли пропонується ремонт переднього, заднього лонжерона

  • При деформації стиснення.
  • У разі появи іржі. Усувається піскоструминної машиною.
  • Якщо виявлені тріщини, розриви, що змінили цілісність і розміри лонжеронів.