Заміна масла в агрегатах

Кожен автолюбитель знає: для тривалої і безперебійної роботи мотора машини потрібно регулярно міняти масло для двигуна. Під час роботи масло виконує важливі функції:

  • Змащує деталі,
  • Захищає агрегати від зносу, перегріву і корозії металу,
  • Виконує функцію очищення від сміття і нагару.

Навіщо міняти масло в двигуні

Все дуже просто – несвоєчасна заміна масла в агрегатах автомобіля веде до дорогого ремонту двигуна. Крім додаткових фінансових витрат на ремонт двигуна, водій ще і на деякий час змушений залишатися без авто.

Проводити заміну масла в моторі потрібно, якщо:

  • Закінчується строк експлуатації масла,
  • Масло втрачає свої робочі якості, забруднюється.

У таких ситуаціях ефект захисту вже не спрацьовує і це, в свою чергу, призводить до того, що мотор доведеться ремонтувати.

Як визначити, що масло вимагає заміни

Найпростіше – заглянути в сервісну книжку, якої укомплектований автомобіль. У ній містяться рекомендації виробника, в яких зазначено, що масло потрібно міняти при досягненні певного терміну пробігу автомобіля. Для різних марок авто ці терміни бувають різні. Але все ж не забувайте, що в умовах експлуатації автомобіля в умовах міста (пробки, світлофори, простої) заміну масла в двигуні потрібно виробляти частіше. Також, частота заміни масла залежить від якості моторного масла.

Ще досить простий спосіб перевірити, чи потрібна заміна масла – прищепити масло пальцями. Масло, яке потрібно замінити, як правило, має темний, мутний колір.

У випадки, якщо вчасно масло не замінити – ремонт «движка» влетить у копієчку.

На що слід звернути увагу

Вартість заміни масла в агрегатах безпосередньо залежить від його виробника. Найкращий варіант – використовувати моторне масло, яке рекомендує завод – виробник. При цьому обов’язково необхідно замінити масляний фільтр. Якщо додати до цього ще й промивання мотора, то Ваше авто буде “летіти” як новеньке і піднімати Вам настрій.